“Vi giver hver enkelt kunde en god og individuel service – hvor intet ønske eller krav er umuligt.”

Ejer og direktør
En af de bedste måder at opleve Færøerne på, er ved at benytte sig af det særdeles veludbyggede vejnet, og tage turen rundt på øerne i en bil.
Omkring 80% af øerne er forbundet med broer eller tunneler, så det er ganske nemt at komme fra den ene af landet til den anden – på ganske kort tid. Vejene er rigtig godt vedligeholdt, og de giver efterhånden mulighed for at komme ud til mange interessante steder, som tidligere var nærmest umuligt at besøge.
Make Travel tilbyder flere pakkerejser, hvor – der udover fly og overnatning – også indgår en lejet bil til en ekstra fordelagtig pris.
Du kan se pakkerejserne nedenfor.



Ægte insider-viden, lokale samarbejdspartnere og dyb forståelse for Færøerne.
Hver rejse tilpasses dine ønsker, dit tempo og dit formål.
Natur, kultur og færøske traditioner – også uden for højsæsonen.
Én kontaktperson før, under og efter rejsen.

Man kan enten tage sin egen bil med færgen fra Hirtshals eller vælge at leje en bil hos en af de mange biludlejningsfirmaer der findes på Færøerne. Niveauet på biler og service er generelt højt, men det kan være en stor fordel at få fat i en lejebil allerede i lufthavnen – da der kun er ca. 45 min. kørsel fra Vágar lufthavn til hovedstaden, Tórshavn.
Make Travel får udleveret lejebilerne via udlejningsfirmaerne i biludlejningsterminalen, der ligger blot 50 meter fra lufthavnens hovedbygning. Bilerne vi bruger er alle nye og med lave kilometertal. Så det er bare at sætte sig ind i bilen og nyde turen gennem det færøske landskab.
Færøerne venter – og det gør vi også. Kontakt Make Travel i dag og lad os skræddersy din rejse til Nordatlantens smukkeste øer.
Ring til os på +298 232101 eller +298 232103. Du kan også skrive os en mail på make@make.fo og vi besvarer din henvendelse hurtigst muligt.
Udfyld formularen nedenfor med dine informationer og vi vil vende tilbage til dig hurtigst muligt.